Meny
HomeForumi
   
You have posted in this topic.SMS Falas(Cons)
 Mp3 Muzik 
  Video klipe 
  Filma shqip 
  Filma te huaj 
  V.I.P
  Adobe System 
Portalli
Portali 
  
Starti 
Lista e AnėtarėveLista e Ant. 
  Antaret 

ProfiliProfili 
 Profili juaj
FAQFAQ 
 Info 
Grupet e AnėtarėveGrupet e Ant. 
  Webmaster 
  S.Moderator 
    Moderator
GalleryGallery 
  Foto V.I.P 
 Humoristike 
RegjistrohuRegjistrohu 
 Regjistrohu 
The image “http://externalweb.nmt.edu/reslife/images/envelope.gif” cannot be displayed, because it contains errors.Kontakt 
 Webmaster 
 Admin 
 S.Moderator 
KėrkoKėrko 
    

 
         
Tema Fundit
» sedi as vet
Wed Apr 29, 2009 8:43 pm nga preshevari

» MagicPhotom Program per dizajnim te fotove
Thu Apr 09, 2009 9:01 pm nga easylite

» football
Tue Jan 13, 2009 9:34 pm nga unikki

» ndiiiimmmmm
Wed Apr 04, 2007 10:20 pm nga |[MAF|A_LADY]|

» Me ndreq foto GIF
Fri Mar 16, 2007 2:00 pm nga iboeli

» Instalo MSN 8.1
Fri Mar 16, 2007 1:45 pm nga iboeli

» Instalo MSN 8.0
Fri Mar 16, 2007 1:45 pm nga iboeli

» Instalo MSN 7.0
Fri Mar 16, 2007 1:43 pm nga iboeli

» Kerkesa per Programe per design
Sat Feb 10, 2007 9:31 pm nga C.I.A

» Kerkesat per design !...
Tue Jan 02, 2007 6:34 pm nga BeSiii

Ora e Forumit Rinor
Foto e qastit
V.I.P

     

Download Toolbar
 
 
 
Forumi-Rinor


 
Staffi i Forumit Rinor ju deshiron MireSeArdhje ne Forumin Rinor
Bėhu edhe ti pjesė e Rinisė Shqipetare !...
Regjistrohu – Ėshtė falas (free)
  Per ē`do paqartesi kontakto admin@forumi-rinor.com
 
 
Hitachi HDC-507

Hitachi ka prezantuar modelin e ri tė fotoaparatit
 
- Hitachi ka prezantuar modelin e ri tė fotoaparatit digjital HDC-570, pėr pėrdoruesit qė nuk kėrkojnė shumė. Posedon 5 megapiksela dhe 2.4 TFT LCD ekran, 4x zoom optik si dhe vend pėr SD Picture kartelė. Ka mundėsi pėr incizim tė video klipeve, si dhe ofron funskionalitet tė madh me njė mundėsi tė pėrdorimit tė thjeshtė dhe tė lehtė. Ka dy bateri AA dhe do tė kushtojė rretj 82 dollarė.
 
Google / Vista

Google
Mundėsitė e integruara pėr kėrkim tė Windows Vistas fillimisht shfrytėzojnė makinėn kėrkuese tė Microsoftit qė kėtė kompani e vendos nė pozitė favorizuese para konkurrencės, vlerėson Google.

Zėdhėnėsi i Google-t, Ricardo Reyes, ėshtė i mendimit qė kėrkimi nė Windows Vista nė masė tė madhe kufizon zgjedhjen e shfrytėzuesve. Natyrisht, Microsofti nuk pajtohet me kėto vlerėsime, dhe pohon se sistemi i integruar i kėrkimit pas pėrfundimit tė kėrkimit, pėr dallim nga ai i Google-t, mundėson kėrkim tė pėrsėritur me ndihmėn e makinave tjera tė kėrkimit.
Megjithatė, nuk duhet harruar qė pajisja e Microsoftit vjen e integruar nė sistemin operativ, pėrderisa atė tė Google-t duhet instaluar mė pas, qė nė tė njėjtėn kohė ėshtė poenta e krejt kėtij tregimi. Microsoft, nė anėn tjetėr, rėndėsinė e instalimit tė mėvonshėm tenton qė ta zvogėlojė tėrėsisht.
"Besojmė se nuk ekzistojnė probleme nė lidhje me kėrkimin desktop nė Windows Vista, por jemi tė gatshėm tė marrim parasysh mėnyrat nė tė cilat do tė mund tė zgjidhnim disa nga vėrejtjet", ėshtė pėrgjigjur nė mėnyrė diplomatike nė vėrejtjet e Google-t, zėdhėnėsi i Microsoftit, Jack Evans.

Astronautja S. Williams

Njė astronaute amerikane thyen rekordin pėr qėndrim n'hapsir
 
Image
Astronautja amerikane Suni Williams theu rekordin pėr qėndrimin mė tė gjatė nė hapėsirė nga njė grua. Sot nė mėngjes, Uilliams theu rekordin e vendosur nė vitin 1996 nga amerikanja Shannon Lucid, kur iu bėnė mė shumė se 188 ditė e katėr orė nė hapėsirė. Uilliams ka qenė nė Stacionin Ndėrkombėtar tė Hapėsirės qė nga dhjetori dhe do tė kthehet nė tokė javėn e ardhshme me anijen Atlantis.
Ndėrkohė, zyrtarė tė agjencisė amerikane tė hapėsirės, NASA, thonė se njė astronaut i anijes sė hapėsirės, Atlantis, ka pėrfunduar riparimin e izolantit tė nxehtėsisė sė anijes, qė ishte dėmtuar gjatė nisjes se saj javėn e kaluar.
Astronauti John Olivas i bėri riparimet gjatė ecjes sė katėrt nė hapėsire, qė u realizua dje. Ai perdori krahun e gjatė robotik tė anijes, pėr ripairmin dhe fiksimin mbulesės izoluese tė saj.
Por dje, zyrtarė tė NASA-s thanė se kontrollorėt rusė tė fluturimeve rifilluan funksionimin e dy sistemeve kompjuterike nė Stacionin Orbital Ndėrkombetar, pas disa orė ndėrprejeje. Njė sistem i tretė mbeti i bllokuar javėn e kaluar, por administratori i Misionit tė NASA-

Kush ėshtė nė linjė
1 Pėrdorues nė Linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 1 vizitor

Asnjė

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 26 mė Sun Jan 13, 2013 7:12 pm
Partneret

 
 
Statistikat
Forumi ka 569 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri BrandyStull360

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 3223 artikuj v 357 temat
Sondazh

Qka osht dashuria per ju !?

0% 0% [ 0 ]
30% 30% [ 6 ]
70% 70% [ 14 ]

Totali i votave : 20

Radio Ėndrra

 

Kodet Postare

Kodet Postare
Kėrko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search