**Rregullorja e Forumit**

Shko poshtė

**Rregullorja e Forumit**

Mesazh  CeCee prej Wed Oct 11, 2006 4:19 pm

* ^ * ^ RREGULLORJA e ForumiRinor™ FORUMIT ^ * ^


1. Gjuha kryesore e ForumiRinor™ ėshtė GJUHA SHQIPE!

* Duhet tė shpreheni nė gjuhėn shqipe. Gjuhėt e tjera do tė lejohen vetėm nė rastet kur shprehin:
a) thėnie apo batuta
b) terme apo fjalė qė nuk kanė pėrkthime adekuate nė gjuhėn shqipe.
c) ose mund tė shkruhen hiq pa problem nė rubrikėn pėr gjuhė tė huaja: anglisht, gjermanisht, italisht..

Nė rast shkelje tė kėsaj pike postimi do tė ndryshohet ose fshihet!
Kujdes! pėr gjuhėt e huaja: si psh. anglishtja, gjermanishtja dhe italishtja mund tė pėrdoren tek Rubrika pėrkatėse.
# a lejohet dialekti nė Forum? Po, mjafton qė tė jeni tė kuptueshėm nė tė shkruar.

2. JO ofendime apo sharje personale ndaj anėtarėve tė Forumit

* Ndalohen rreptėsisht postimet qė kanė pėr qėllim tė shajnė me fjalė ofenduese drejtpėrdrejt ndonjė antarė tė forumit. Shkelja e kėsaj pike do sjellė si pasojė paralajmėrimin pėr heqje e sė drejtės sė postimit nė Forum ose nė pėrjashtim definitiv nga ForumiRinor™.

3. JO CHIT - CHAT nė Forum


* Tė dallojmė temat me natyrė serioze prej atyre argėtueseHacking” ose “Exploit”, "Phreaking" nuk ėshtė temė argėtuese... pėr kėtė keni rubrikėn “Bisedė e Lirė”). Janė tė ftuar tė gjithė anėtaret qė para se tė postojnė nė Forum ti pėrmbahen temave ku ata postojnė. Nė rast tė kundert postimet e tyre do tė editohen ose do tė fshihen komplet nga Forumi. (si psh. Rubrika“

4. JO postimeve pornografike nė ForumiRinor™

* Ndalohen postimet me pėrmbajtje pronografike (shkrime, foto, lidhje nė faqe tė tilla). Shkelja e kėsaj pike do tė sjelle si pasojė paralajmėrim pėr heqjen e sė drejėts sė postimit nė forum.

5. Duhet tė respektoni mendimin ndryshe!

* Nėse e keni tė vėshtirė tė pranoni mendimin ndryshe dhe mundoheni tė impononi mendimet tuaja me forcė, sinqerisht, ju jeni nė vendin e gabuar.

6. Temat e njėjta (me tė njėjtėn tematikė) - BASHKOHEN, TRASFEROHEN ose FSHIHEN

* Postimet duhet ti pėrkasin temės pėrkatėse si dhe gjithashtu temat e reja duhen ti pėrkasin kategorisė pėrkatėse. Nė rast tė kundėrt postimi do ndryshohet ose fshihet, ose tema do tė transferohet.

7. Postimet e Mesazheve janė pronė e ForumiRinor™

* Ēdo postim konsiderohet pronė e Forumit dhe si e tillė i perket Forumit tė vendos se ēdo bėhet me to. Nė rast se keni ndonjė koment personal pėr ndonjė postim, mund tė kontaktoni Stafin e Forumit (Admin dhe Mod).

8. Nuk lejohen reklamat ose propaganda!

* Reklama e gjėra tė paautorizuara nė ForumiRinor™ janė rreptėsisht tė ndaluara. Njė gjest i tillė do tė rezultojė nė fshirjėn ose editimin e Mesazhit nga Stafi i Forumit. Pėrr reklamim keni Rubrikėn: "Reklamoni web faqen tuaj kėtu."

9. Pėrmbajtja e Temave


* Stafi administrativ dhe moderues nuk mban ASNJĖ pėrgjegjėsi pėr temat e hapura nga anėtarė tė ndryshėm rreth opinioneve tė tyre, por merr masa kur temat e hapura apo postimet e bėra janė KUNDĖR rregullores sė Forumit.

10. Nuk duhet tė bėni dallime krahinore!

* Pavarėsisht se ēfarė paragjykime krahinore ju mund tė keni si anėtar i Forumit, kur tė hyni nė ForumiRinor™, kėto paragjykime nuk duhet ti sillni me vete. Ata shqiptarė qė bėjnė dallime midis vėllezėrve tė njė gjaku (si psh. me fjalėt maqedonas, kosovar...), nuk janė tė mirėpritur nė ForumiRinor™. Tė gjithė ata anėtarė qė bėjnė dallime tė tilla krahinore pėrjashtohen mėnjeherė nga Forumi!


11. Rangjet, e ForumiRinor™.

* Nė ForumiRinor™ kemi 7 rangje tė Antarėve qė aktivizohen automatikisht ndaj postimeve tuaj, dhe 6 range speciale me tė cilat munden tė shpėrblehen Antarėt e ForumiRinor™. Nga rangjet speciale kemi VIP dhe Princess, kurse tjerat janė Administratori, S.Moderatori, Moderatori dhe natyrisht antari i pėrjashtuar nga forumi "banned"."failed" . Ju nuk keni nevoj tė bėni lutje pėr rangjet speciale ,stafi i ForumiRinor™ do te diskutoj pėr kėtė punė dhe do ti pėrzgjedhim Antarėt mė tė zgjuar dhe mė aktiv pamarrė parasyshė dhe atėherė do tė votojnė S.Mod. dhe Moderatorėt pėr ti shpėrblyer me njė rang special -> VIP.
------------

Pėrfundim: Kjo ėshtė Rregullorja e pėrgjithshme e ForumiRinor™! Disa nga nėnforumet kanė disa rregulla tė veēanta qė janė vėnė si kryetemė. Lexoni kėto rregulla para se tė postoni nė ForumiRinor™, qė tė shmangni keqkuptimet brenda Forumit.

Pėrpilimi i Rregullores sė mėsipėrme ėshtė fryt i Stafit tė Forumit (Admin&Mod). Vėrejtjet dhe sygjerimet e anėtarėve tė forumit janė tė mirėpritura, por vetėm Stafi i ForumiRinor™ rezervon tė drejtėn tė shtojė/heqi/ndryshojė rregullat e mėsipėrme.

ForumiRinor™
11/10/2006

CeCee
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 78
Age : 31
Registration date : 11/10/2006

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi